هم‌اکنون 2 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

آیا خانواده هایمان را با امام زمان عج آشنا کرده ایم؟

رسیدگی به خانواده محدود به تامین معیشت نیست بلکه بر اساس آموزه های دینی اهمیت مهیا کردن خوراک روحی و ارتقای دانش دینی خانواده کمتر از فراهم کردن مادیات نیست. چقدر امام زمان را می شناسیم و خانواده خود را با او آشنا کرده ایم؟
در نشست مهدویت که به مناسبت سالروز آغاز امامت حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه برگزار گردید حجت الاسلام فوادیان به ضرورت پاسخ گویی سه سوال فردی در زمینه مهدویت پرداخت. الف: چقدر از زمان خود را صرف امام زمان می کنیم؟ ب: چقدر برای ارتقای دانش مهدویت خود و خانواده مان هزینه می کنیم؟ ج: چقدر به ادای وظایف مان درباره حضرت جامه عمل پوشانده ایم؟
کارشناس مرکز تخصصی مهدویت گفت: کسانی که می خواهند از زمره منتظران ظهور حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه باشند، لازم است سه سوال کلیدی از خود بپرسند. 1- در شبانه روز، خداوند متعال 24 ساعت به ما فرصت داده تا به امورات زندگی و تامین معیشت بپردازیم. آیا هر روز از 24 ساعت، نیم ساعت آن را به حضرت اختصاص می دهیم؟ 2- چقدر برای امام زمان عج و رشد آگاهی خود و خانواده هزینه می کنیم؟ آیا تعمیق معرفت خانوادگی برای ما مهم است تا کتابی در این زمینه تهیه کنیم و در اختیار خانواده و بستگان قرار دهیم. تعلیم و تربیت خانواده در اسلام مورد تاکید قرار گرفته است. «يَاأَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواقُوا أَنفُسَكُمْ وَأَهْلِيكُمْ نَارًا» اي كساني كه ايمان آورده‏ ايد! خود و خانواده خويش را از آتشي كه هيزم آن انسانها و سنگ ها است نگاه داريد. (تحریم، آیه 6) «وَأَنْذِرْ عَشِيرَتَكَ الْأَقْرَبِينَ» و خويشان نزديكت را هشدار ده. (شعرا، آیه 214) خانه ای که پنجره ای رو به آفتاب ندارد، تاریک است. اگر پنجره وجودمان را به روی خورشید عالم تاب باز نکنیم، تاریکی جهالت ما را هلاک خواهد کرد.
همایش مهدویت روز دوشنبه در تاریخ 95/9/22 در مجتمع فرهنگی باقرالعلوم شهرستان قدس با همکاری سازمان فرهنگی ورزشی و شورای اسلامی و اداره تبلیغات اسلامی شهرستان قدس و با حضور مجموع 350 نفر از مسئولین و کارکنان و طلاب و خانواده های شهرستان شهرقدس در دو تایم صبح و بعد از ظهر برگزار گردید. سرپرست بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود عج شهرستان های استان تهران پیش از شروع پرسش و پاسخ، ضمن خیر مقدم به مدعوین به معرفی بنیاد و تشریح برنامه ها پرداخت.
آخرین ویرایش
در 1395/10/24 10:42

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی

پیامک
30001366